Hakkımızda

1996 yılında ticari hayatına başlayan AK-SET, 2000 yılında BRISA BRIDGESTONE SABANCI Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile yaptığı bayilik anlaşmasıyla halen BRIDGESTONE ve LASSA’ nın Konya yetkili toptancı bayisi olarak faaliyetini sürdürmektedir.

Konya’ da bulunan 2.000m2 ‘ si kapalı toplam 3.000m2 ‘ lik modern tesisinde, Konya merkez ve ilçelerindeki müşterilerine eğitimli profesyonel kadrosuyla hizmet vererek başarı grafiğini hızla yükseltmektedir.

Müşteri beklentilerini eksiksiz karşılamak amacıyla HAYES-LEMMERZ JANTAŞ’ ın Konya bölge bayiliğini de bünyesine katan AK-SET, büyüme yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam etmiştir.

AK-SET, 2007 yılında dünyanın en büyük lastik kaplama şirketlerinden olan BANDAG ile yaptığı anlaşma sonucunda da kurduğu soğuk lastik kaplama tesisi ile hizmet yelpazesini genişletmiştir.

2012 yılında yine Brisa bünyesinde olan “hızlı bakım ve lastik merkezim” sloganıyla başarılı bir şekilde büyüyen OtoPratik Konya bayiliğini de hizmete açan AK-SET, otomotiv sektöründe müşteri portföyünü ve hizmetini genişletmiştir.

2013 yılında ALCOA Alüminyum Jantları distribütörlüğünü de ürün yelpazesine katan firmamız otomotiv sektörüne eşsiz bir ürünü daha sunmaktan gurur duymaktadır.

2013 yılında sigorta sektörüne Mustafa Aktürk Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd.Şti. grup firmasıyla giriş yaparak, sektördeki en güçlü acenteler ile müşterilerinin herzaman yanında olma ilkesini yinelemiştir.

2014 yılında Torku Gıda ile yapmış olduğu bayilik anlaşması ile grubun en eski firması olan AKTÜRK NAK.GIDA LTD.ŞTİ. firmasını da faaliyete geçirmiş ve gıda sektöründe de hizmet vermeye başlamıştır.

2019 yılında 3. Organize Sanayi Bölgesinde 10.000 m2 büyüklüğünde depomuz ve servis alanlarımızla değerli müşterilerimize hizmete durmadan en hızlı şekilde devam etmektedir.


AK-SET, müşterilerinin kalite, güven ve konfor beklentilerini, lider ürünleri modern ve güleryüzlü hizmet anlayışıyla birleştirerek karşılamayı kendisine vizyon edinmiştir.

Daima ilerlemeyi hedefleyen AK-SET yeni çalışmalarıyla da sizleri memnun etmeye devam edecektir.